מאת שרית שץ318528440b95bea8e0f7c04ccc08d606
פורסם לראשונה בפייסבוק 16.1.22

ב-15.1.22, ערב שבת התפרץ טרוריסט שהתחזה לחסר בית, לבית הכנסת הרפורמי "בני ישראל" בעיר קוליוויל שבטקסס, בעת התפילה.

מכיוון שהתפילה שודרה בזום לכל חברי קהילה (בית כנסת רפורמי), ניתן היה לצפות באירוע כולו בזמן אמת. הטרוריסט חטף ארבעה מתפללים, ביניהם את רב בית הכנסת הרב צ'רלי ציטרון-ווקר, הגיבור הטרגי של הסיפור כפי שנראה בהמשך.

texas terrorלמרבה המזל, הארבעה שוחררו בליל יום ראשון על ידי כוחות הביטחון ללא פגע אחרי 11 שעות של היותם בני ערובה.
הטרוריסט נהרג. לא ברור אם על ידי כוחות הביטחון או על ידי התאבדות ראווה ג'יהאדיסטית.
לכאורה, מדובר בעוד אירוע אנטישמי, אחד מיני רבים בשנים האחרונות, עליהם לא ממש שמענו בתקשורת הישראלית ומעט מאוד, אם בכלל, בתקשורת האמריקאית.
בתקופת ההתפרעויות של אנטיפה ו-BLM היו הרבה מאוד אירועים אנטישמיים מצד BLM ואחרים. אף אחד לא "חגג" עליהם כמו במקרה הזה.
יתרה מזאת, בראיון שפורסם בעיתון "הארץ" ב-2016, עם מנהיגת ארגון BLM, רייצ'ל גילמר Rachel Gilmer, היא נשאלה "כיצד אתם מגיבים לכך שארגונים יהודים רבים הצהירו שהם ימשיכו לתמוך בקהילה השחורה "בדרכים אחרות" מבלי שיביעו תמיכה ישירה בארגון עצמו?", ענתה גילומר "לדעתי זה לא הפסד כל כך גדול. זה רק מבליט את העובדה שהם לא בני ברית אמיתיים". כלומר, לשיטתה של גילמר, תמיכה בקהילה השחורה איננה תמיכה אמיתית אם היא לא עוברת דרך האג'נדה של BLM הנגועה באנטישמיות הארד קור.
בדו"ח שיצא מטעם ממשלת ישראל על האנטישמיות בשנת 2020, צוין ארגון BLM כמי שתורם תרומה לעלייתה של האנטישמיות בכל רחבי ארצות הברית. 

אז מה קרה באירוע האנטישמי הפעם ומדוע לפתע זעו אמות הסיפין שלא כהרגלן?
התשובה הקצרה לכך היא "פוליטיקה". בעידן בו הפוליטיקה  מחליפה את הדת, אפילו הדם הפך להיות פוליטי.
באירוע שהתרחש בטקסס, בית הכנסת לא היה סתם איזה בית כנסת קונסרבטיבי שהמתפללים בו קלים מאוד לזיהוי על פי סממנים חיצוניים, כפי שקורה בדרך כלל, אלא בית כנסת רפורמי פרוגרסיבי.
למותר לציין שאני שמחה מאוד על כך שפיגוע הטרור הסתיים ללא קורבנות בנפש, למעט הטרוריסט עצמו. אך אל דאגה. מס השפתיים לגבי האנטישמיות, עבד שעות נוספות ביממות האחרונות. הן בארצות הברית והן במדינת ישראל. זה יעבור לכולם עד לאירוע האנטישמי הבא.

akram malikובכן מיהו אותו טרוריסט? המידע הראשוני שפורסם בציבור היה שמדובר באזרח בריטי שזוהה בעיצומו של האירוע או לאחר שנהרג על ידי כוחות הביטחון, אך שמו ותמונתו לא שוחררו למרות חלוף השעות. הטרוריסט אקראם מאליק התגלה הן כמוסלמי והן כשחור, כלומר: הוא משתייך לשתי קבוצות מועדפות עלזכויות יתר על פי משנת הנעורות.  בעידן של פוליטיקת הזהויות, הציבור היה יודע לזהות מיד על פי שמו, שמדובר בטרוריסט מדת השלום. גם כשכבר פורסם שמו של הטרוריסט, ההודעה שיצאה מטעם האף בי איי הייתה לקונית ולקוחה מדף המסרים הפרוגרסיבי "הוא פעל לבדו. המניע טרם ידוע". סביר להניח שעל פי הנוהל המקובל, מהר מאוד תודבק לו מחלת נפש כלשהי או ילדות קשה ועשוקה, או שגורמים פוליטיים מסוימים בתקשורת ומחוצה לה, ידאגו לכך שהסיפור ירד מהר מאוד מסדר היום הציבורי.
לא רק זאת, במשך ימים לאחר הפיגוע, רשויות האף בי איי הכחישו את המובן מאליו, קרי, שהטרוריסט שם לו למטרה את היהודים ולכן מדובר בפיגוע טרור אנטישמי. רק ב-22.1 הם ניסחו את הצהרתם הרישמית מחדש.

בשיחת הטלפון האחרונה של הטרוריסט עם אחיו, אותה עשה מתוך בית הכנסת, הוא נאץ את היהודים וטען שהם הרוע המוחלט בעולם. שיחת הטלפון נערכה זמן קצר לפני שהחזיר את נשמתו לבוראו ול-72 הבתולות שהמתינו לו בגן העדן. 
זה הנוהל המקובל היום בארצות הברית. דוחים ככל שניתן את פרסום שמו של הפושע או את מוצאו ואף את צבע עורו, מונעים את פרסום המניע וכל פרט אחר שעלול "לתייג" את הטרוריסט ובכך "לפגוע" באג'נדה הפרוגרסיבית ולאחר מכן מממהרים להשתיק מהר ככל האפשר את האירוע. את פשעי השנאה כנגד יהודים, מצניעים ככל האפשר עד הרגע בו לא ניתן  יותר להתחמק מן האמת. 

מאז ימי אובמה העליזים, אסור לעשות מה שמכונה "פרופיילינג", קרי: לאפיין אדם, גם אם הוא ייצוג של הרוע המוחלט, על פי גזע, מוצא דתי ואתני ומגדר כדי למנוע את שיוכו לאותן קבוצות "מוחלשות" המועלות על נס על ידי פוליטיקת הזהויות ותיאורית הגזע הביקורתית.
מוסלמים משתייכים לאותה קבוצה. יהודים כמובן שלא. דמם מותר, למרות שאנטישמיות היא פשע השנאה הנפוץ ביותר בעולם כולו.Aafia Siddiqui
עוד ידוע שהטרוריסט אמר לפני שהחזיר נשמתו לבוראו, שהוא מבקש לשחרר את "אחותו" (לא מבחינה ביולוגית כמובן. באסלאם כולם "אחים" כמו "האחים המוסלמים") עאייפה סדיקי, המרצה בכלא בטקסס עונש מאסר של 86 שנים בארצות הברית, מאז 2010.
סאדיקי היא מדענית פקיסטנית של מערכת העצבים (נוירו-סיינטיסט). אנטישמית מהסוג של כותבי הפרוטוקלים. "הציונות רוצה להשתלט על העולם" טענה.
היא עבדה עם הנהגת אל קעידה, ותכננה לרצוח איש צבא אמריקאי.
כשעמדה בפני השופט ביקשה המדענית הטרוריסטית, שבחבר המושבעים לא ישבו יהודים ואף הגדילה לבקש מהשופט בדיקת DNA לכל מושבע שיבחר. היטלר בשמלה. "זה מה שאני מבקשת אם אתם רוצים שהצדק יצא לאור" אמרה המדענית של אל קעידה.
את האישה הזאת ביקש הטרוריסט לשחרר תמורת בני הערובה, מה שכמובן לא קרה. אך דם יהודי! היה אמור לשחרר אותה מבית הכלא.
רגע, בכך לא מסתיים הסיפור, כי נוספו בו כמה טוויסטים מעניינים בעלילה. לפחות מבחינתנו, הישראלים.
רב בית הכנסת, הרב ציטרון-ווקר, היה אחד מתוך מספר רבנים רפורמים פרוגרסיביים שחתמו על מכתב שאומץ ונתמך על ידי 10 קבוצות יהודיות "פרוגרסיביות" אנטי ציוניות (כפי שניתן לראות בסימוכין) שכינו את מדינת ישראל "מדינת כיבוש ואפרטהייד" במיטב מסורת הפרוגרס. המכתב פורסם ביוני, 2020.
נוסח המכתב מוכר לנו הישראלים עד זרא. הם כמובן כתבו עד כמה הם אוהבים את ישראל, חוששים לעתידה ולגורלה ובלה בלה בלה בלה, אבל!.... בלה בלה בלה אפרטהייד, כיבוש, אפרטהייד.
טוויסט נוסף בעלילה מכניס לתמונה את משטרת המחשבות.
פייסבוק בשפה האנגלית מעלימים ומוחקים! כל פוסט בו מוזכר שמו של הרב ציטרון-ווקר, תוך איזכור תפקידו המרכזי במכתב "האפרטהייד והכיבוש". למה? ככה. כי יש שווים ויש שווים יותר. הפרוגרסיביות מספקת חסינות לכל דבר.
וכך כותב איתמר גלבמן, שהיה חבר בבית הכנסת "בני ישראל":
"בעולם של "אי אפשר להמציא את זה..." זה בית הכנסת הקודם שלי. עזבתי אותו בגלל כמה סיבות:
הסיבה הראשונה היא מכיוון שהרב (להלן: הרב ציטרון-ווקר) כינה את מדינת ישראל "מדינת אפרטהייד כנגד האסלאם"(!).
הסיבה השנייה היא מכיוון שהוא לא הירשה לחברי הקהילה, כולל אני עצמי, לשאת נשק בבואם לבית הכנסת (בטקסס מותר לשאת נשק). כעת הוא מוחזק כבן ערובה על ידי מוסלמי עם רובה".
אז אשת בשורות אנוכי הערב. שמו של החלאה האנטישמי המבלה כעת עם 72 בתולות, הוא מאליק פייסל אקראם, בן 44. כעת אתם מבינים מדוע לא שוחרר שמו עד שלא הייתה ברירה? אם הטרוריסט היה אזרח אמריקאי ולא בריטי, היינו נאלצים להמתין עוד זמן רב. כי הבריטים הם אלה שפרסמו את שמו.
הקהילה המוסלמית המקומית שחררה הודעה לציבור כדלקמן:
"אנו מודיעים בצער שפייסל מאליק פייסל נפרד ממשכנו הזמני בעולם הזה והחזיר את נשמתו לבוראו. מי יתן וכל חטאיו ינוקו והוא יזכה לשבת בגן עדן.... שמועות רבות נפוצות סביב שמו.... תנו למשפחה הכואבת להתאבל על אובדנה".
אפילו לא רמז! כמובן בגנות המעשה המתועב.
מישהו עוד עלול לחשוד בהם חלילה שהם מגבים את הטרוריסט ואולי בסתר לבם אף תומכים בטרור, לא?
אין ספק - קארמה איז א ביצ'.
אנחנו חיים בעידן כל כך הזוי, בו המציאות עולה על כל דימיון.