מאת שרית שץ318528440b95bea8e0f7c04ccc08d606
פורסם לראשונה בפייסבוק 26.7.2020

מרטין נימלר
לא השמעתי את קולי

תְּחִלָּה הֵם בָּאוּ וְלָקְחוּ אֶת הַקּוֹמוּנִיסְטִים -
וְלֹא הִשְׁמַעְתִּי אֶת קוֹלִי,
מִפְּנֵי שֶׁלֹּא הָיִיתִי קוֹמוּנִיסְט;

וְאָז הֵם בָּאוּ וְלָקְחוּ אֶת הַסּוֹצְיָאלִיסְטִים -
וְלֹא הִשְׁמַעְתִּי אֶת קוֹלִי,
מִפְּנֵי שֶׁלֹּא הָיִיתִי סוֹצְיָאלִיסְט;

וְאָז הֵם בָּאוּ וְלָקְחוּ אֶת חַבְרֵי הָאִגּוּד הַמִּקְצוֹעִי -
וְלֹא הִשְׁמַעְתִּי אֶת קוֹלִי,
מִפְּנֵי שֶׁלֹּא הָיִיתִי חֲבֵר הָאִגּוּד הַמִּקְצוֹעִי;

וְאָז הֵם בָּאוּ וְלָקְחוּ אֶת הַיְּהוּדִים -
וְלֹא הִשְׁמַעְתִּי אֶת קוֹלִי,
מִפְּנֵי שֶׁלֹּא הָיִיתִי יְהוּדִי;

וְאָז הֵם בָּאוּ וְלָקְחוּ אוֹתִי -
וּכְבָר לֹא נוֹתַר אָדָם,
לְדַבֵּר בַּעֲדִי.

מילותיו של שיר זה נכתבו על ידי הכומר הפרוטסטנטי הגרמני מרטין נימלר, Martin Niemöllerשהתנגד לנאציזם. אמיתותו איננה מתפוגגת עם השנים. זאת עם הסתייגות אחת: שלושת בתיו הראשונים של השיר הנם מודולריים וברי החלפה וזאת על פי נטיותיו הגחמניות של המין האנושי על רצף ההיסטוריה, למעט שני בתיו האחרונים. אמיתותם לעולם עומדת.

אמת נוספת שלעולם לא תשתנה היא שהאנטישמיות מהווה את נשימתה האחרונה של הקנרית במכרה, לפני התרסקותה של תרבות, חזקה ככל שתהיה. היא בבחינת פעמון אזעקה וכרטיס אדום, כך מספרים לנו דברי הימים (אלה שעדיין לא הפכו "נארטיביים").

שירו של נימלר נקרא עד היום בפתוס דרמטי בעצרות רבות עם, אך הוא בבחינת מס שפתיים ונתפס בנאלי וקלישאתי כמעט. כי מי באמת מתחבר היום למילותיו מתוך חווייה עמוקה של הזדהות, כשהחירות מובנת מאליה? נכון, הוא נאור כזה, הרעיון יפה נפש כזה, אך בעידן הבוטוקס והדיו פרי, עידן השאננות, הנהנתנות, הרהבתנות והרעבנות, העיניים הגדולות והאוזניים האטומות, עידן היוהרה, ההיבריס ותרבות ה"אכול ושתה כי מחר לא נמות', ההישרדות כבר איננה מאבק יומיומי. המאבק להשגת החירות גם הוא מיותר כיום, למרות שאנו עלולים לאבד אותה בכל רגע נתון. ואנו מספרים לעצמנו ששאלות קיומיות שהעסיקו את המין האנושי עד לפני פחות מ-100 שנה, כבר אינן רלוונטיות. יש לנו מדינה ואנחנו חלק ממשפחת העמים, די עם הפרנויה, כך אומרים רבים.

"היטלר אמר שמכיוון שהיהודים הלבנים יודעים שהניגרוס ("הכושים", כך במקור) הם בני ישראל האמיתיים, הם יסחטו את אמריקה, כדי לשמור על סודם. הרצון שלהם לסחוט את אמריקה ולהפעיל את מזימתם לשלוט על העולם לא יעבדו, אם הניגרוס ידעו מי הם באמת. האזרחים הלבנים של אמריקה יתמלאו אימה לגלות שכל אותה עת הם הפלו לרעה, ניצלו ועשו לינצ'ים בבני ישראל האמתיים". מתי נכתב קטע זה? מי הפיץ אותו? הקו קלאס קלאן? הניאו נאצים גלוחי הראש? האם הוא מופיע בספרו של היטלר מיין קאמפף? שמא זאת מובאה מ"הפרוטוקולים של זקני ציון"? לא מינה ולא מקצתה.
דברים אלה כמובן לא נאמרו על ידי היטלר ששנא את השחורים קצת פחות ממה ששנא את היהודים. קטע זה הועלה לאינסטגרם לפני יומיים על ידי שחקן האיגלס השחור, דאשון ג'קסון.
וזאת לדעת - ג'קסון המשחק בליגת הפוטבול הלאומית של ארצות הברית, הוא מעריץ של לואי פארחאן, מנהיג אומת האסלאם האנטישמי לא פחות מהיטלר.

אך בעוד סרטים על השואה ובזכותה של מדינת ישראל להתקיים, נמחקים מכל רשת חברתית אפשרית, כולל יו טיוב, בטענה שהם "מעוררים אלימות/שנאה, ומפחידים נפשם של ילדים רכים", פארחאן ודומיו מטיפים בלהט שנאת היהודים ופועלים בחופשיות רבה באווירת תרבות הביטול והחיסול בה אסור לצטט או לומר ולו ברמז, דבר וחצי דבר הסותרים את משנת השמאל המשיחי השוטף את מוחם של ההמונים. בעידן בו השואה נשכחת, מודרת בכפייה מהשיח הציבורי ומושלכת לפח האשפה של ההיסטוריה לאחר פחות מ-80 שנה בלבד, מי בכלל בודק מה נאמן למקור ומה איננו נאמן למקור? שם המשחק כיום הוא מחיקת ההיסטוריה ויצירת היסטוריה נארטיבית, על ידי "הנאורים" שבאליטה, תוך ניצול ציני של בורות ההמונים. הם מגרשים מעליהם את סיפור השואה כמגרשים זבוב טורדני ומוסיפים ואומרים לנו היהודים, בחוסר סבלנות: היי, זמנכם עבר. הקצבנו לכם כמה עשרות שנים, וכעת חזרו למקומכם הטבעי לו אתם מורגלים בבחינת ברירת מחדל. אותם נאורים, רבים מהם יהודים, כולל הליגה כנגד השמצה השומרת היום יותר על להטבי"ם מאשר על יהודים (גרינבלט איש אובמה כמובן), אינם תופסים אמת עמוקה אחת שאף היא לעולם לא תשתנה.

מעבר לססמאות ולמילים הרבות הנשפכות בעידן שלמילה אין כל ערך, המאבק האמיתי בו מצוי המערב כיום הוא מאבק כנגד הרוע המוחלט, גם אם רבים עדיין אינם מכירים בכך. האנטישמיות היא ייצוג של אותו רוע מוחלט. ולמרות זאת, מאיצים בנו לשכוח את השואה שאדיה עוד עולים באפנו, אך הם יפיחו במרץ רב חיים באפה של העבדות שהייתה חלק בלתי נפרד מהוויה האנושית במשך אלפי שנים ויותר, והיא בוטלה על ידי האדם הלבן ששפך נהרות של דם בשל כך, לפני יותר מ-200 שנה. (אף אחד לא יצא לרחובות בשל אינספור היהודים שמתו כעבדים במלחמת העולם השנייה).

משנתו של ארגון BLM הנה משנה אנטישמית לעילא ולעילא.BLMכל שנדרש הוא לקרוא את האמנה של הארגון השולט היום בשיח האמריקאי וכופה עצמו בכוח על ההמון הדומם. אמר מנהיג הארגון של הסניף בניו יורק עם פרוץ הפרעות בנימה מאיימת:
"קודם נשרוף את תחנות המשטרה לאחר מכן נפשוט על רובע היהלומנים בניו יורק". רבים מבעלי העסקים ברובע היהלומנים, הם יהודים. כוחו של הארגון "חיי השחורים חשובים BLM", עולה בזכות תמיכה ושיתוף פעולה של יהודים רבים מכל שדרות החברה האמריקאית: פוליטיקאים, אנשי תקשורת, הוליווד, אקדמיה, אנשי עסקים ועוד. גם במשטר הנאצי תמכו יהודים רבים, עד ששחורי המדים הגיעו לשערי ביתם. הארגון האנטישמי BLM, נתמך על ידי ונוטלים בו חלק ארגונים איסלמיסטים, ארגונים לשחרור פלשתין, ארגון BDS, ואילהן עומר אנטישמית מהוללת בזכות עצמה, שרוצה להפוך את אמריקה לסומליה, מדינה ממנה נמלטה, הפכה לפנים של הארגון. במהלך ההתפרעויות של ארגון BLM ובני בריתם, חוללו, הועלו באש ורוססו בכתובות נאצה למעלה מ-50 בתי כנסת. מישהו שמע כל כך? תום פרידמן לא כתב על כך מאמר בניו יורק טיימס ובמדינת היהודים ידיעות אלה לא פתחו את מהדורות החדשות.
האנטישמיות גואה כגל ענק מאיים לבלוע, ואם יפסיד חלילה טראמפ בבחירות, לא תעזור האוטואנטישמיות של כל הפרדימנים והצוקרברגים למיניהם. גם גדולתם של פרויד ואיינשטיין לא העמידה להם שום זכות מול הנאציזם, גם לא למרקוזה שלא למד מאומה מחוויותיו בשואה.

כיום לצד הקריאות Black lives Matter, הולכות ומתגברות הקריאות Palestinians lives matter - PLMPLM ובמדינה הקטנה שלנו נפתחים השערים לרווחה ונכנסים בהם יהודים מצרפת, בריטניה, דרום אפריקה וגם מארצות הברית כשהם מבקשים מקלט מהאנטישמיות הגואה לממדים של שנות ה-30 בגרמניה הנאצית. אך יש רבים מבין אזרחי המדינה הקטנה שלנו ההולכים שבי אחר הלך הרוח העולמי תוך שטף בלתי נשלט של רגשי אשמה ורצון עז על גבול הפתטי שילטפו אותם על ראשם ויאהבו אותם. הדבר בא לידי ביטוי בנטיות אובדניות קשות ויצר חולני של הרס עצמי. אנחנו עושים הכל כדי למחוק את הציונות, לגדוע את שורשינו, להשמיד את רעיון הבית הלאומי, תוך חגיגה של שנאת חינם ואוטו-אנטישמיות הולכת וגוברת. די לשמוע ולקרוא את הנאמר על היהודים הדתיים הדומים דמיון מופלא לקרובינו בגולה שפאותיהם נגזזו ברחובות גרמניה לקולות לעג האספסוף. כל זאת, כי השנאה היוקדת לאחר ולשונה, לזה שאיננו חושב כעדת הנאורים, הסלידה מן המורשת היהודית בגינה נרצחו 6 מיליונים, הרצון העז להיות ככל העמים למרות שכל העמים לא רוצים אותנו, גוברים על יצר הקיום ומחניקים אותו. זאת מחלת נפש על פי כל הגדרה, כי היא עומדת בניגוד לדרך הטבע. אוטו-אנטישמיות תוך שנאה עצמית מציפה, היא מחלה קשה כפי שהאנטישמיות היא מחלת נפש חמורה. כך הגדיר אותה ג'ורג' אורוול שחזה בדיוק רב את המתרחש היום במערב. אגב, טוויטר המוחקים כל ציוץ של דונלנד טראמפ, לא מחקו כמובן את המשנה האנטישמית של דושון ג'קסון שיובא מהאינסטגרם. אך אם יתקרא חלילה טרנסג'נדר שלא על פי העדפתו, או יכתוב אדם שגבר הוא גבר ואישה היא אישה או יפרסם אדם מאמר רפואי העוסק ביעילותה של התרופה כלורוקווין בטיפול בקורונה, הוא יאבד באיבחת חרב חדה את כל עולמו, תחת מגפה המאיים של תרבות הביטול והחיסול.
דושון עצמו "ננזף" קלות (קריצה בעין) על ידי ההנהלה הזוטרה. לא חלילה על ידי יו"ר הליגה כפי שהוא נוהג לעשות במקרים של פשעים מדומים כנגד שחורים, מה שאני מכנה "תסמונת ג'סי סמולאט"  או כשפוגעים בדיקטטורה הסינית. כדי לא להפסיד חוזה שמן של מליוני דולרים לשנה, אמר דושון כי הוא באמת עשה "טעות". מין אופסי כזה.

האנטישמיות איננה פשע שנאה, חלילה. היא תופעה לגמרי טבעית כמו שלכת בסתיו והיא טבע עתיק יומין של המין האנושי. וכידוע, קשה מאוד להיגמל מהרגלים. וזאת היא האמת האוניברסלית: האנטישמיות היא ייצוג מוחלט של הרוע ומפלצת שלא ניתן להשביע אותה ויהי מה.

 

0b255042c59e8d